Młodzi obywatele i obywatelki z Konina dobrze wiedzą, że sport można w przyjemny sposób połączyć z działaniami charytatywnymi. Ich projekt NOC ZE SPORTEM nie tylko zachęcał mieszkańców i mieszkanki do aktywności fizycznej, ale przysłużył się również między innymi zwierzakom z lokalnego schroniska. Jak? Sprawdźcie sami!

 

Uczniowie i uczennice Gimnazjum nr 2 w Koninie już po raz trzeci biorą udział w programie Młody Obywatel, w ramach którego realizują działania na rzecz najbliższego otoczenia. Tym razem postawili na promowanie zdrowego i aktywnego trybu życia. Zorganizowana przez nich "Noc ze sportem" obfitowała w różnorodne atrakcje, m.in. pokazy Zumby, street workoutu, walki bokserów, ale również porady dietetyka czy loterię fantową. W czasie wydarzenia można było również wylicytować cenne gadżety piłkarskie takie jak piłka z podpisem Jerzego Dudka czy koszulka z podpisami zawodników Lecha Poznań. Ciężko po takiej akcji inspiracji myśleć o wieczorze przed telewizorem zamiast na boisku czy w parku :) 

 

Dobrze, ale gdzie tu element charytatywny? Młodzi zdecydowali na wprowadzenie symbolicznych "opłat" za wejście na wydarzenie - biletem wstępu było przekazanie karmy dla schroniskowych zwierząt i przyborów szkolnych dla podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. 

 

Mocnym punktem projektu była świetna współpraca uczniów i uczennic z dyrekcją i gronem pedagogicznym. Zobaczcie sami, jak wiele korzyści przynosi szkolna współpraca!