Ruszyła rekrutacja do siódmej edycji programu Młody Obywatel, wspólnego przedsięwzięcia Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) oraz Fundacji BGK. Jak co roku, nauczyciele i opiekunowie ze szkół, bibliotek oraz innych instytucji otrzymają bezpłatne wsparcie w postaci materiałów edukacyjnych, szkoleń i grantów, jakie będą mogli pozyskać na przeprowadzenie edukacyjnego projektu społecznego z młodzieżą.  

 

Chcecie zmieniać swoje najbliższe otoczenie i zarażać je zamiłowaniem do aktywności fizycznej? Przekażcie informację o programie swojemu opiekunowi/opiekunce z Domu Kultury czy biblioteki bądź ulubionemu nauczycielowi/nauczycielce!

 

Na sportowo

Tegoroczna edycja programu odbywa się pod hasłem „Młody Obywatel na sportowo”. Grupy projektowe, które wezmą w niej udział, mają do wyboru zorganizowanie charytatywnego wydarzenia sportowego z udziałem społeczności lokalnej („Ruch z sensem”), udokumentowanie dawnych gier i zabaw oraz przeprowadzenie lokalnych rozgrywek („Kronika sportowa”) lub debaty z udziałem władz lokalnych i społeczności na temat sportowego rozwoju okolicy i jej mieszkańców („Sztafeta dyskusji”). – Zachęcamy, by nauczyciele wraz z uczniami szkół ponadgimnazjalnych w ramach programu „Młody Obywatel na sportowo” zrealizowali jedną z trzech wspomnianych koncepcji w formie Gimnazjalnego Projektu Edukacyjnego – mówi Anna Mitura, koordynatorka programu Młody Obywatel - Przeprowadzając takie projekty w swoich społecznościach, młodzi ludzie nie tylko realizują obowiązkowy punkt programowy, ale przede wszystkim uczą się, jak pozyskiwać partnerów dla swoich działań, jak współpracować i komunikować się w zespole. Młodzież zdobywa więc wiedzę i umiejętności przydatne przez całe życie – dodaje.

 

Rozgrywka w Luborzycy, fot. z programu Młody Obywatel

 

Młody Obywatel to program semestralny, skierowany do opiekunów grup młodzieżowych (nauczycieli, wychowawców, bibliotekarzy, pracowników kultury) z instytucji oświatowych w całej Polsce. W ramach programu, CEO zapewnia wsparcie w postaci m.in. materiałów edukacyjnych, szkoleń dla opiekunów grup, warsztatów dla uczniów oraz grantów na dodatkowe działania. Udział w programie jest bezpłatny. Rekrutacja potrwa od 20 sierpnia do 14 września 2015 r. Więcej informacji i formularz rekrutacyjny znajduje się na stronie: www.ceo.org.pl/mlodyobywatel.

 

Mural w Mysłowicach, fot. z programu Młody Obywatel

 

Potrzebne wsparcie

O zasadności tego typu przedsięwzięć świadczy olbrzymie zainteresowanie, jakie wzbudzają takie programy wśród osób pracujących z młodzieżą. Centrum Edukacji Obywatelskiej to niezależna instytucja edukacyjna, upowszechniająca wiedzę, umiejętności i postawy kluczowe dla kształtowania społeczeństwa obywatelskiego. CEO realizuje około 30 projektów edukacyjnych i rokrocznie współpracuje z blisko 30 000 nauczycieli i 10 000 szkół. 

przypadku dodatkowych pytań  związanych z programem Młody Obywatel, służę pomocą:

Anna Mitura, koordynatorka programu „Młody Obywatel”
e- mail: anna.mitura@ceo.org.pl

 

Co działo się w ramach poprzedniej edycji programu? Sprawdźcie!

 

W kategorii: