Lubicie czytać? Chcecie zarazić pasją do książek swoich szkolnych kolegów i koleżanki? Zorganizujcie kampanię promującą czytelnictwo!

 

Czytanie pobudza wyobraźnię, oswaja nas z językiem i pozwala przeżywać wspaniałe przygody bez wychodzenia z domu – wiedzą o tym dobrze Ola, Gabrysia i Natalia, zwyciężczynie II edycji konkursu „Wkrętak” z Brzeska. W ramach swojego pomysłu na projekt postanowiły zorganizować kilkuetapową kampanię promującą czytelnictwo i korzystanie z biblioteki szkolnej.

 

na zdjęciu: Gabrysia, Ola, Natalia i wspierająca je p. Magdalena Mitera, za: Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Janusza Korczaka w Brzesku

 

Krok pierwszy to zmiana wizerunku szkolnej biblioteki. Dotychczas można było w niej znaleźć głównie szkolne lektury i materiały edukacyjne, brakowało zaś współczesnej literatury młodzieżowej. Dziewczyny zorganizowały więc szkolne konsultacje – jakie tytuły przyciągną młodych? Najczęściej wskazywane książki trafią na biblioteczne półki, zostaną również zrecenzowane przez chętnych uczniów i uczennice. 

 

Zobacz, jak możesz przygotować się do rozmowy z dyrekcją bądź radą rodziców w sprawie zakupu nowych książek do biblioteki.
 

 

Do korzystania z nowych zasobów zachęcić ma młodych szkolna gra interaktywna oparta na książce „Dolina Szkieletów” Patricka Carmana. - Zadaniem uczniów i uczennic będzie przeczytanie fragmentów książki i rozwiązanie specjalnych zadań dających dostęp do filmów będących integralną częścią powieści. Każdy kolejny przeczytany rozdział odblokuje następny film, a Ci którzy przeczytają całą książkę i odblokują wszystkie filmy zostaną specjalnie wyróżnieni i nagrodzeni – mówi Ola Piróg, koordynatorka projektu. 

 


Całości dopełni nakręcenie teledysku promującego czytelnictwo, w którym wystąpią wszyscy uczniowie i uczennice Publicznego Gimnazjum nr 2 w Brzesku.  Pomysł jest prosty – dziewczyny chcą przerobić teksty znanych przebojów w taki sposób, by mówiły o zaletach czytania. Co z tego wyjdzie? Będziecie mogli przekonać się sami, gotowy teledysk na pewno wrzucimy na nasz portal :)