Po raz pierwszy Europa Centralna będzie jednym z regionów dostarczających edukacji światowej klasy, bez konieczności podróżowania na duże odległości do USA lub Wielkiej Brytanii: powstaje międzynarodowa szkoła z internatem w Bratysławie dla młodzieży w wieku 14-19 lat, której celem jest zapewnienie najlepszego kształcenia do utalentowanych uczniów i uczennic, niezależnie od ich statusu społeczno-ekonomicznego.

 

To wyjątkowe liceum jest przeznaczone przede wszystkim dla uczniów i uczennic z Polski, Słowacji, Austrii, Czech i Węgier, ma ambicje wspierania przyszłych liderów i liderek Europy Środkowej. Celem jest nie tylko przygotowanie studentów do międzynarodowego dyplomu, ale również do życia, mówi dyrektor szkoły Chris Cheney, który nabył swoich dwadzieścia lat doświadczenia w edukacji w USA i w African Leadership Academy w RPA. Sam obecnie przeniósł całą rodzinę na Słowację, w celu pomocy w otwarciu szkoły najwyższej jakości w Europe Środkowej.

 

Co roku setki uzdolnionych uczniów i uczennic z Europy Środkowej zgłaszają się do szkół zagranicznych w celu uzyskania międzynarodowego kształcenia wysokiej jakości. Jednak nie wszyscy otrzymają możliwość odbycia studiów i otrzymania stypendium. A właśnie możliwość stworzenia kształcenia światowej klasy dla uzdolnionej młodzieży "tutaj w domu" stała się motywacją stowarzyszenia LEAF i założyciela LEAF Akademii. Już długi czas obserwujemy rosnące zainteresowanie społeczeństwa różnymi podejściami do edukacji. Ludzie szukają alternatywy dla obecnej formy kształcenia, i to widać we wzroście zainteresowania studiami za granicą, jak również w obecności coraz większej liczby alternatywnych szkół, zwłaszcza na poziomie podstawowym, w naszym otoczeniu, mówi Branislav Kleskeň, założyciel LEAF Akademii.

 

 

LEAF Akademia to wyjątkowe międzynarodowe liceum z internatem. Jest ono oparte na koncepcie, który okazał się skuteczny i jest wprowadzony w krajach na całym świecie. To liceum przeznaczone jest dla uczniów i uczennic przede wszystkim z Europy Środkowej. Często zadawane jest pytanie, dlaczego wybraliśmy Bratysławę. Powód jest prosty - to miejsce ma świetne położenie geograficzne, ponieważ jest w centrum krajów, z których rekrutujemy naszych uczniów i uczennice, jak Polska, Austria, Węgry, Czechy, mówi Branislav Kleskeň.

 

LEAF Akademia wyróżnia się od innych szkół przedmiotem i zakresem. Chociaż głównym celem innych szkół jest przygotowanie absolwentów i absolwentek do kontynuowania nauki na uniwersytetach, aspiracją tej uczelni jest kształcenie z naciskiem na samoświadomość, umiejętności liderskie i praktyczne oraz zdolność do samodzielnego życia. Podchodzimy do każdego ucznia indywidualnie, skupiając się na wspieraniu i rozwijaniu ich mocnych stron i preferowanych obszarów zainteresowania. Naszym celem jest przygotowanie młodych ludzi do osiągnięcia sukcesu i udanego życia w Europie Środkowej, niezależnie od tego, czy ich celem jest studiowanie na uniwersytecie najwyższej klasy albo założenie własnej działalności gospodarczej. Po ukończeniu Akademii LEAF będą w pełni przygotowani do podjęcia jednej z tych ścieżek, mówi Matej Sapak, współdyrektor LEAF Akademii.

 

LEAF Akademia powita pierwszych uczniów i uczennice we wrześniu 2016 r. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy odwiedzić www.leafacademy.eu.

 

 

informacja prasowa

W kategorii: