W codziennym zabieganiu łatwo zapomnieć o uśmiechu i małych radościach. Na pomoc chmurnym gdynianom i gdyniankom wychodzą młodzi z projektu Joy Factor!

 

Magda Piepiórka, Marta Szłapka, Marzena Rozmysłowicz oraz Paweł Rząd  to grupa przyjaciół, która chce wnieść trochę uśmiechu na ulice Gdyni realizując swoją inicjatywę w ramach olimpiady projektów społecznych „Zwolnieni z Teorii”.

Skąd pomysł na takie działanie? Z codziennych obserwacji grupy: W Polsce przeszkadza nam pochmurność i obojętność obywateli. Chcemy obudzić w Polakach radość i zachęcić ich do poznawania innych ludzi. Zamierzamy uświadomić jak najwięcej osób dookoła, że uśmiech ułatwia życie i polepsza samopoczucie oraz że warto się śmiać i cieszyć, ponieważ, cytując Alberta Schweitzera: „Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się nią dzieli”.

 

Jak to robią? Zobaczcie sami :)

 

Kulminacją projektu był charytatywny koncert trójmiejskich kapel rockowych. Dochód z biletów wstępu wesprze gdyńskie domy dziecka. 

 

Co daje młodym udział w „Zwolnionych z Teorii”? Oprócz otrzymania certyfikatów Project Management Fundamentals, zdobywamy bardzo dużo doświadczenia w organizacji imprez i pracy w grupie. Uważamy, że ważnym momentem w kreowaniu grupy projektowej jest dobór jej członków. Najlepsze projekty mają wielu różnych członków. Dużo ciekawiej pracuje się, gdy jedna z zaangażowanych osób świetnie pisze teksty, inna dobrze zarządza social mediami, ktoś inny rysuje czy ogarnia sprawy informatyczne. To sprawia, że dobrze się uzupełniamy :) Jednak podczas wykonywania projektu, najważniejszy jest wspólny cel, i wiara, że uda się go osiągnąć.

 

A co dodaje im wytrwałości w realizacji działań? Według nas dobry patentem na zmotywowanie się jest  wizja osiągnięcia celu – miewaliśmy momenty, kiedy nasz zapał słabł, ale wiedzieliśmy, do czego dążymy oraz jak bardzo chcemy to osiągnąć. Pomagało nam to zebrać się do kupy i wziąć się do dalszej pracy.

 

Marta, Magda, Marzena i Paweł

 

Chcecie poznać lepiej Joy Factor? Zajrzyjcie na ich profile na Facebooku i Instagramie. Dowiedzcie się również więcej o olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”.