DOBRA PRAKTYKA - SUSZ


Gminna Biblioteka Publiczna w Suszu

Kronika sportowa

 

Projekt został zorganizowany w ramach organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej programu Młody Obywatel. Celem działania grupy projektowej było przywrócenie dawnych gier i zabaw do codziennego życia, szczególnie młodzieży

 

W ramach projektu “Kronika Sportowa” członkowie grupy projektowej zorganizowały aż trzy wydarzenia promujące dawne gry sportowe. Jednym z wydarzeń było zorganizowanie turnieju gier planszowych poprzedzonym wspólnym przygotowywaniem planszy oraz narzędzi do gry. Drugim wydarzeniem, była możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w zakresie robótek ręcznych poprzez naukę wyszywania, szydełkowania i innych przydatnych umiejętności. Ostatnie wydarzenie było obfite w różnego rodzaju gry i zabawy na świeżym powietrzu.

 

Praktyka jest warta polecenia, ponieważ pokazuje, że warto kultywować tradycję również w takiej dziedzinie życia, jaką jest aktywność sportowa. Działanie można traktować jako wolontariat, ponieważ zorganizowane działania były przeprowadzone przez uczniów dobrowolnie, w celu integracji społeczności oraz nauki nowych umiejętności.