DOBRA PRAKTYKA - STAWISZYN


Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Stawiszynie

Ruch z sensem

 

Projekt został zorganizowany w ramach programu Młody Obywatel organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Uczniowie postanowili zrealizować projekt w oparciu o tematykę sportową. Uczniowie i uczennice chcieli spełnić marzenie swoich rodzin i przyjaciół o wyjeździe do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

 

Aby zebrać odpowiednią ilość środków na wyjazd do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, uczniowie zorganizowali Turniej Siatkówki. Do udziału w akcji zaproszono lokalne przedsiębiorstwa oraz urzędy. Ostatecznie w turnieju wzięło udział 12 drużyn reprezentujących władze, przedsiębiorstwa, itp. Turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem nie tylko społeczności lokalnej, ponieważ zorganizowana została również akcja informacyjna na szeroką skalę.

 

Praktyka jest godna polecenia, ponieważ do realizacji wspólnego celu miały szansę przyczynić się lokalne władze, przedsiębiorcy oraz wszyscy mieszkańcy i członkowie społeczności lokalnej. Działanie to nauczyło uczniów współpracy oraz tego, że działając w grupie, można zdziałać zdecydowanie więcej. Projekt można traktować jako dobrą praktykę z zakresu wolontariatu szkolnego, ponieważ organizatorzy podjęli się dobrowolnej pracy na rzecz zebrania środków na wyjazd do Warszawy dla swoich rodzin i przyjaciół.