DOBRA PRAKTYKA - MARCYPORĘBA


Szkoła Podstawowa w Marcyporębie

 

Zielona inwentaryzacja w Marcyporębie

 

Projekt “Zielona Inwentaryzacja w Marcyporębie” została zrealizowana w ramach programu Centrum Edukacji Obywatelskiej “Zgodnie z naturą”. Marcyporęba położona jest w bardzo atrakcyjnym obszarze turystycznym województwa małopolskiego. Projekt odpowiadał na potrzebę uświadomienia społeczności lokalnej atrakcyjności ich okolicy oraz promocja aktywnej turystyki, a także ukazanie walorów kulturowych

Projekt polegał na zorganizowaniu gry terenowej dla społeczności lokalnej. Marcyporęba stała się jedną, ogromną planszą do gry z przygotowanymi na szlakach turystycznych zagadkami do rozwiązania. Dzięki tej formie poznawanie okolicy, a dzięki temu realizacja postawionych celów, była przede wszystkim doskonałą zabawą!

Działanie jest warte uwagi, ponieważ przede wszystkim przygotowanie gry terenowej opierało się na współdecydowaniu i wspólnym podejmowaniu decyzji przez uczniów i dorosłych. Ponadto forma promocji walorów kulturowych oraz turystycznych była niecodzienna, szczególnie w takiej miejscowości, jak Marcyporęba.