Nagle ludzie zaczęli robić coś dziwnego... tak, to flash mob!
Program Dzialasz.pl
realizowany przez:
Jaką rolę pełni Konstytucja w Polsce? Jakie prawa i obowiązki zawiera? W jaki sposób powstawała? Jaką rolę w jej tworzeniu odegrał Tadeusz Mazowiecki? Zapraszamy na debatę w Warszawie. Możecie również skorzystać z materiałów Centrum Edukacji Obywatelskiej i zorganizować takie spotkania w swoich szkołach.
Dom Literatury w Warszawie (ul. Krakowskie Przedmieście 87/89) zaprasza na dyskusję o kluczowych zapisach Konstytucji RP, które w istotny sposób współtworzył Tadeusz Mazowiecki. Spotkanie odbędzie się z okazji drugiej rocznicy śmierci pierwszego premiera Trzeciej Rzeczypospolitej.
Podczas spotkania będziemy rozmawiać min. o tym, jaki był wpływ Tadeusza Mazowieckiego na kształt obowiązującej Konstytucji RP, jak kształtuje ona relacje Kościół-państwo, w jaki sposób i dlaczego przedstawiono w Konstytucji prawa i wolności obywatelskie oraz ustrój Rzeczypospolitej, jak polskie rozwiązania konstytucyjne wyglądają na tle europejskim?
W dyskusji wezmą udział :
Prof. Joseph H. H. Weiler – prawnik konstytucjonalista, rektor Europejskiego Instytutu Uniwersyteckiego we Florencji, profesor Szkoły Prawa na University of New York, redaktor naczelny czasopism „European Journal of International Law” i “International Journal of Constitutional Law”.
Prof. Andrzej Zoll - prawnik, sędzia i były prezes Trybunału Konstytucyjnego w latach 1989-1993, były przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej, były rzecznik praw obywatelskich, profesor zwyczajny na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Włodzimierz Cimoszewicz – członek Komisji Konstytucyjnej Zgromadzenia Narodowego i jej przewodniczący pomiędzy grudniem 1995 a lutym 1996, były Premier i Marszałek Sejmu.
Moderacja: Zbigniew Nosowski - Redaktor Naczelny kwartalnika "Więź".
Zarejestruj się i weź udział w dyskusji.
Kiedy już wiemy czym jest INFORMACJA ZWROTNA, dowiedzmy się o sposobach jej udzielania!
O ile nie jest stwierdzone inaczej, prawa do materiałów na stronie posiada Centrum Edukacji Obywatelskiej, a teksty są dostępne na licencji CC BY-NC-SA - Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach. Licencja nie obejmuje zdjęć, filmów i materiałów graficznych. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych treści.