12-02-2014

Takie pytanie z pewnością niejednokrotnie słyszeliście. Część z Was próbowała już sobie na nie odpowiedzieć. Dla pozostałych ten problem nadal pozostaje nierozwiązany. II edycja konkursu Akademii KoLibra to świetna okazja by swoimi przemyśleniami podzielić się w gronie ekspertów.

 

Konkurs na esej w II edycji Akademii KoLibra adresowany jest do uczniów szkół średnich. Jego celem jest zwiększenie zainteresowania ekonomią, której - jak mówi Milton Friedman - ''fundamentalne zasady są tak proste, że każdy jest w stanie je zrozumieć, jednak niewielu je rozumie''.

 

Konkurs składa się z trzech etapów.

1. Napisanie eseju liczącego od 3 do 6 stron A4 na jeden z poniższych tematów.

- Jak gospodarka wpływa na codzienne życie człowieka?

- Czego brakuje nam do sukcesu, czyli wyzwania polskiej gospodarki.
- Rola niepewności w życiu ekonomicznym.

Prace należy wysyłać na adres akademia@koliber.org do 20 lutego bieżącego roku.
 

2. Autorzy 20 najlepszych prac zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w ośmiu spotkaniach ekskluzywnego ekonomicznego Seminarium, które odbędą się 8 i 9 marca w Warszawie. Zajęcia podzielone są na dwa bloki EKONOMIA oraz PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ. W trakcie wykładów uczestnicy poznają tajniki rządzące ekonomią, dowiedzą się od czego zależy sukces rynkowy i dlaczego niektórzy przedsiębiorcy doskonale radzą sobie na rynku, a niektórzy bankrutują?

 

3. Egzamin, który zostanie przeprowadzony 15 marca 2014 roku, sprawdzający zdobytą wiedzę i pozwalający na wyłonienie najlepszych uczestników konkursu. Na ocenę końcową będą składać się: esej (20%), aktywność na seminariach (20%) oraz egzamin (60%).

Dla najlepszych uczestników przewidziane są cenne nagrody rzeczowe  w postaci książek i tabletu oraz wstępy na kursy w szkole biznesu ASBIRO czy Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów.

 

„Nie mamy prawa cieszyć się szczęściem, jeśli nie tworzymy go dokoła nas, podobnie jak nie możemy używać bogactw, których nie wypracowaliśmy.”- mówił niegdyś George Bernard Shaw, irlandzki pisarz i dramaturg. Zatem: długopisy/ klawiatury w dłoń!

 

Katarzyna Rumik
za: akademiakolibra.pl

 

Pliki: