Chcecie wiedzieć co uczniowie CII LO im. ks. Józefa Woźniaka z Targówka robili przez 8 dni na łotewskim wybrzeżu? Obejrzyjcie filmik (Link do filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=Imb1G9IhXOU), który Ola Baratowicz, Nikola Koć, Izabela Glinkiewicz, Karol Kumanowicz i Sebastian Kucharek przygotowali wraz pozostałymi uczestnikami wymiany młodzieżowej w Milzklalne.

Piątka licealistów reprezentowała Dzielnicę Targówek w projekcie "Be sporty. Be happy". Jego głównym celem była popularyzacja aktywności ruchowej wśród młodzieży. Zarówno dla Polaków jak i rówieśników z Litwy, Łotwy oraz Grecji największym przeżyciem było rozegranie meczu siatkówki plażowej w Centrum Sportowym "Brazīlija" w Rydze. "Gdy za oknem temperatura spadła do zera, my graliśmy w siatkówkę na prawdziwym piasku. To było niesamowite" - mówi jedna z uczestniczek wymiany. W programie znalazły się też; joga, sztuki walki, moto cross, jogging, wędrówka po Parku Narodowym Kemeri oraz floorball. Ta ostatnia dyscyplina przypomina hokej na lodzie, ​który jest sportem narodowym Łotyszy.

Ale "Be sporty. Be happy" to nie tylko sport. Dla Izy było to przede wszystkim przełamanie bariery językowej, gdyż cały czas rozmawiali po angielsku. Sebastian dodaje, że "wyjazd na Łotwę ukształtował jego charakter. Nauczyłem się, aby nie oceniać ludzi zbyt pochopnie oraz podchodzić do wszystkiego i wszystkich z pozytywnym nastawieniem, a także otwierać się na innych ludzi". Udział w projekcie to także "ogromna szansa, by nauczyć się czegoś o innych kulturach, poznać nowe słowa oraz spróbować regionalnych potraw".
 
Organizatorem wymiany młodzieży "Be Sporty. Be Happy" jest łotewska organizacja Pozitīvā Doma, a partnerem Dom Kultury Zacisze, wspierający młodzież z Targówka w realizacji ich pomysłów. 
Projekt finansowany z programu Erasmus+ odbył się w dn. 22-30 października 2016 roku.