Nagle ludzie zaczęli robić coś dziwnego... tak, to flash mob!
Program Dzialasz.pl
realizowany przez:
28-11-2013
13. Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie - jeden z największych na świecie festiwali filmowych poświęconych prawom człowieka - odbędzie się w Warszawie, w dniach 6 – 12 grudnia 2013.
Na program tegorocznej edycji festiwalu, poza bogatym zestawem filmów z całego świata, składają się spotkania z twórcami i bohaterami prezentowanych obrazów, debaty z udziałem specjalistów w dziedzinie praw człowieka, działaczy, publicystów i polityków, wykłady publiczne i warsztaty – zarówno branżowe – dla dokumentalistów i NGOs, jak i skierowane do szerokiej widowni.
Wydarzeniem 13. edycji festiwalu będzie pierwsza w Europie retrospektywa mistrzyni współczesnego dokumentu, laureatki tegorocznej Nagrody festiwalu im. Marka Nowickiego – Marii Ramos. Jej filmy zdobywały nagrody na najważniejszych światowych festiwalach: amsterdamskiej IDFIE, Visions du Reel czy DOK Leipzig. Na WATCH DOCS zaprezentowanych zostanie siedem filmów reżyserki. Wśród nich najnowszy – Wzgórze przyjemności (Hill of Pleasures) – niezwykły dokument o podejmowanych przez władze próbach odzyskania kontroli nad fawelami w Rio de Janeiro. Maria Ramos będzie gościem festiwalu WATCH DOCS, podczas którego poprowadzi wykład mistrzowski.
W konkursie o nagrodę WATCH DOCS zobaczymy kilkanaście dokumentów z całego świata dotyczących szeroko pojętych praw człowieka. Tu m. in.: nagrodzony na festiwalu w Seattle majstersztyk z gatunku found footage- Nasz Nixon (Our Nixon), Za kratami nie nosimy burek (No Burqas Behind Bars), ukazujący afgańskie kobiety, które dopiero w więzieniu mogą poczuć się wolne, a także głośny dokument Bóg Kocha Ugandę (God Loves Uganda) Rogera Rossa Williamsa, laureata Oscara za 2010 r. za najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny.
Festiwalowe projekcje będą się odbywać w kinie Muranów, CSW Zamek Ujazdowski i Państwowym Muzeum Etnograficznym (kino Antropos). Wstęp na wszystkie pokazy oraz wydarzenia towarzyszące WATCH DOCS jest bezpłatny.
WATCH DOCS to wspólne przedsięwzięcie wiodącej polskiej organizacji obrony praw człowieka – Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, największego w Europie Środkowej i Wschodniej interdyscyplinarnego centrum sztuki – Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie oraz Społecznego Instytutu Filmowego specjalizującego się w promocji zaangażowanego społecznie filmu dokumentalnego, do których w tym roku dołączyło Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie.
Po zakończeniu festiwalu w Warszawie WATCH DOCS rusza w Polskę – w 2014 roku jego objazdowa odsłona zawita do ponad 30 polskich miast.
Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej Festiwalu i Facebooku.
Kiedy już wiemy czym jest INFORMACJA ZWROTNA, dowiedzmy się o sposobach jej udzielania!
O ile nie jest stwierdzone inaczej, prawa do materiałów na stronie posiada Centrum Edukacji Obywatelskiej, a teksty są dostępne na licencji CC BY-NC-SA - Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach. Licencja nie obejmuje zdjęć, filmów i materiałów graficznych. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz autorów poszczególnych treści.