Zespół projektowy "ART" zaprasza na nietypowe warsztaty dla tych, którzy chcą lepiej poznać sposoby na komentowanie wydarzeń społecznych i politycznych poprzez sztukę współczesną. 

 

"ART" to działanie trzech studentek - Patrycji Piłkowskiej, Magdaleny Obrączki i Aleksandry Janik, który ma przybliżać (często niedoceniane i nierozumiane) współczesne formy sztuki stosowane przez artystów i artyski. Swoją inicjatywę realizują w ramach olimpiady projektów społecznych "Zwolnieni z teorii". 

 

Już w najbliższą sobotę dziewczyny zapraszają Was na warsztaty „Odnieś się, czyli o sposobach na komentowanie współczesnego świata” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Warsztaty poprzez swoją niekonwencjonalną formę umożliwią wcielenie się w rolę artysty/artystki oraz przejście przez proces twórczy krok po kroku. Tłem do dyskusji na temat palących problemów XXI w. stanie się wystawa „Po co wojny są na świecie”, a biografie 14 outsiderów-artystów posłużą do stworzenia potencjalnych dzieł sztuki komentujących między innymi obecną sytuację polityczną i społeczną w kraju.

 

Warsztaty przeznaczone są dla młodzieży i osób dorosłych, aby wziąć w nich udział wystarczy wypełnić krótki formularz. Zainteresowani, zainteresowane? Dołączcie do wydarzenia i śledźcie profil "ART" na Facebooku.  


 

W kategorii: