Jeśli jesteś zainteresowany pracą dziennikarza w przyszłości, to już dziś zacznij nad tym pracować! Jeśli jesteś uczniem szóstej klasy podstawówki, gimnazjum bądź liceum, to masz szansę wziąć udział w warsztatach, które pokażą Ci jak to najlepiej robić!

Młodzieżowy Dom Kultury nr 4 w Bydgoszczy zaprasza uczniów szóstej klasy szkoły podstawowej, gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych na jubileuszową, XXV edycję Międzyszkolnych Regionalnych Warsztatów Dziennikarskich!

Program warsztatów obejmuje m.in. doskonalenie sztuki pisania, analizy i interpretacji tekstu, przetwarzanie obserwacji, informacji i opinii w różne formy wypowiedzi medialnej, naukę korzystania ze środków masowego przekazu w samodzielnym zdobywaniu wiedzy, naukę podstaw tworzenia gazety, audycji radiowej i telewizyjnej.

W zajęciach można wziąć udział BEZPŁATNIE, a będą się one odbywać 2 godziny w tygodniu od października br. do czerwca 2017 roku w Bydgoszczy. Ćwiczenia będą prowadzone przez dziennikarzy i realizatorów Polskiego Radia Pomorza i Kujaw oraz Oddziału regionalnego TVP. Utworzona zostanie również grupa regionalna dla osób z odległych miejscowości regionów. Będzie się ona spotykała w co drugą sobotę!

Zgłoszenia należy przesyłać na adres 25warsztaty@wp.pl. Powinno ono zawierać imię, nazwisko, adres, typ szkoły oraz klasę. Termin zgłoszeń mija 12 września.

Jednym  z warunków zakwalifikowania się na warsztaty będzie napisanie sprawdzianu kwalifikacyjnego, który odbędzie się 17 września, o godzinie 11.00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Bydgoszczy (Plac Wolności 9). Należy zabrać ze sobą przybory do pisania oraz legitymację szkolną.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową http://www.podwiatr.pl.